Wyposażenie

Dobierz dodatkowe elementy

Zaletą organizacji wesela w hali namiotowej jest możliwość dowolnej aranżacji przestrzeni. Tu nie ma ograniczeń. Kolor wykładziny, rodzaj materiałów dekoracyjnych, oświetlenia, rodzaj mebli, krzeseł, stołów to tylko część wyposażenia o jakim możesz decydować zgodnie z własnym upodobaniem. Od tego co znajdzie się wewnątrz hali namiotowej zależy ostateczny jej wygląd oraz styl. Warto zdecydować się na kilka ciekawych i inspirujących rozwiązań.

Krzesła

Krzesła to często bagatelizowany element przyjęcia weselnego, jednak czasami z pozoru niewielka zmiana w dekoracji sali potrafi wytworzyć niezapomniany klimat i nadać przyjęciu wyjątkowy charakter. Warto więc pamiętać, że krzesła to nie tylko niezbędny i funkcjonalny element każdego ślubu i wesela ale również często jeden z ich głównych elementów dekoracyjnych, który wzmocni charakter przyjęcia i jeszcze bardziej uwidoczni jego motyw przewodni jak chociażby styl glamour czy natura.

Krzesła CHIAVARI:

Krzesła podczas przyjęć weselnych i ślubnych do tej pory były raczej cichym uczestnikiem. Nie przywiązywano większej wagi do ich wyglądu, ewentualnie były ubierane we wspomniane pokrowce najczęściej w białym kolorze oraz różnokolorowe kokardy. Ten element dekoracji pomału odchodzi w zapomnienie a w ich miejsce wkraczają eleganckie wręcz szykowne i bardzo stylowe amerykańskie krzesła CHIAVARI.

Dziś można śmiało powiedzieć, że krzesła te to jeden z głównych elementów dekoracji, który jeszcze bardziej podkreśla stylistykę przyjęcia jednocześnie nadając mu lekkości i elegancji. Nie dziwi więc fakt, że pierwsze krzesła CHIAVARI były tak uwielbiane przez monarchów, którzy pokochali je za lekkość i styl właśnie oraz niebywałą elegancję zamieniając je z ciężkimi krzesłami jakie do tej pory królowały na królewskich salonach. Dzięki zyskaniu przychylności władz królewskich krzesła CHIAVARI szybko zostały okrzyknięte jednymi z bardziej eleganckich i stylowych krzeseł a nawet stały się synonimem luksusu.

Początkowo krzesła CHIAVARI były drewniane, często z poduszkami ruchomymi, które przy większej ruchomości gościa wręcz uciekały. Dziś najczęściej spotykane w wersji stalowej z połączonym integralnie z krzesłem miękkim siedziskiem pokrytym eco skórą, dostępne są w przeróżnych kolorach. Jednak najbardziej popularne i jednocześnie najbardziej bezpieczne względem całej koncepcji dekoracji są krzesła w kolorach: szampańskim, srebrnym oraz transparentnym czyli przeźroczystym. Kolorystyka ma tu duże znaczenie gdyż dzięki temu, iż nie mają one krzykliwych kolorów idealnie nadają się do każdego stylu przyjęcia. Jednym z ulubionych klimatów dla krzeseł CHIAVARI jest styl glamour, w którym stanowią one już dekorację samą w sobie, aczkolwiek mimo wyjątkowej elegancji często są też dodatkowo ubierane np. w lekki materiał typu muślin lub np. perły czy kwiaty, nadając im tym samym jeszcze większego blasku a przyjęciu weselnemu – wyjątkowości. Idealnie nadają się aby zastosować je we wnętrzach pałacy, dworków, salach bankietowych oraz eleganckich halach namiotowych. Świetnie sprawdzają się również podczas plenerowych zaślubin.

Przy wyborze krzeseł CHIAVARI ważne abyśmy zwrócili uwagę na ich styl wykonania. Wspomniany rodzaj siedziska jest tu niezwykle ważny nie tylko ze względów estetycznych ale przede wszystkim komfortowych. Integralnie połączona poduszka z krzesłem to stabilność i bezpieczeństwo oraz wygoda dla siedzącego. Jedno jest pewnie – nie ważne który rodzaj krzeseł CHIAVARI wybierzesz na swój ślub czy wesele – na pewno będą one stanowiły niezapomnianą dekorację oraz nadadzą przyjęciu jeszcze większej wyjątkowości. Krzesła chiavari są hitem ostatnich kilku lat i co najważniejsze wciąż aktualnym. Obecnie nie ma bardziej pożądanych krzeseł na przyjęcia weselne o czym świadczyć może również ich częsta obecność w amerykańskich komediach romantycznych z tematyką weselną oraz programach o tematyce ślubnej również w Polsce.

Krzesło DREWNIANE:

Wykonane z prawdziwego drewna, posiadające ratanowe siedzisko oraz charakterystyczny X na plecach stały się hitem ostatniego sezonu. Obecnie to jeden z głównych elementów dekoracyjnych przyjęć weselnych o tematyce greenery, rustykalnej i boho. Krzesła są bardzo stabilne i lekkie oraz idealnie wkomponowują się w naturalne dekoracje. To krzesła stworzone do plenerowych ślubów i przyjęć weselnych w transparentnych halach namiotowych, które pozwalają wręcz na wdarcie się natury otaczającej miejsce wesela do środka przestrzeni zarezerwowanej dla gości. Krzesła drewniane pokochał również styl prowansalcki, w którym dominują kolory beż i greenery oraz koronki i płócienne obrusy.

Na rynku dostępne są w różnych odcieniach drewna jednak te, które najczęściej wybierają profesjonalni dekoratorzy wesel posiadają odcień szarego drewna i ratanowe siedzisko w tym samym odcieniu. To krzesła, które wzmocnią charakter przyjęcia oraz nadadzą niebywałej lekkości przestrzeni oraz będą stanowiły jeden z głównych elementów dekoracyjnych.

PARKIET TANECZNY:

Profesjonalny parkiet taneczny jest niezbędny przy aranżacji tej przestrzeni, która powinna być też odpowiednio dopasowana do ilości gości. Średnie założenia co do ilości parkietu tanecznego to 0,5m2 na osobę chyba że wiemy, że nasi goście to wyjątkowo taneczna grupa wówczas stosuje się nawet to 1m2/osobę. Wybór rodzaju parkietu tanecznego również ma znaczenie nie dość że estetyczne to również pod względem bezpieczeństwa.

Na rynku możemy spotkać propozycje rozłożenia linoleum jako parkietu tanecznego lub zastosowanie podłogi hali namiotowej jako przestrzeni tanecznej. Obu rozwiązań należy się wystrzegać ze wspomnianych wyżej powodów. Nie ma nic gorszego jak śliska nawierzchnia lub co gorsza utknięcie obcasa w dziurach drewnianej podłogi. Najlepszym i najbardziej bezpiecznym wyborem jest zastosowanie profesjonalnego modułowego parkietu tanecznego a pozostała przestrzeń w hali namiotowej pokryć wykładziną w dowolnie wybranym kolorze. Taki parkiet jest elegancki, solidny i bezpieczny dodatkowo wykończony aluminiową listwą. Zbudowany jest z modułów 1m/1m co umożliwia ułożenie go w dowolnych konfiguracjach i wymiarach a na rynku dostępny jest w kilku kolorach m.in. jasny dąb, ciemny mahoń, białym lub czarnym. Idealnie nadaje się on również do rozłożenia bezpośrednio w salach weselnych i jest znacznie bezpieczniejszy i estetyczny niż tańczenie na posadzce z płytek.

Zastosowanie parkietu tanecznego ma też dodatkowy plus gdyż eksponuje i zaznacza strefę przeznaczoną do tańca oddzielając ją od pozostałej części podłogi. Oprócz wielkości parkietu tanecznego musimy założyć jeszcze przestrzeń dodatkową na swobodną komunikację, miejsce na scenę lub podest dla DJ oraz ewentualnie strefę chillout czy miejsce na bar, które często są lokalizowane właśnie w namiotach tanecznych tak aby zachęcić gości do jeszcze lepszej zabawy.

OŚWIETLENIE:

Pięknym wykończeniem namiotu jest oświetlenie pod postacią kryształowych żyrandoli nadające bajkowego, niepowtarzalnego klimatu, którego nie są w stanie zapewnić zwykłe lampy halogenowe lub metalowe kinkiety. Niby mała rzecz, ale po zmroku hala namiotowa będzie wyglądać niczym pałac. Jeżeli decydujemy się na halę namiotową o przeźroczystych ścianach i z transparentnym dachem, wówczas warto zastosować oświetlenie typu sznury z żarówkami. Rozwieszone pod sufitem oraz wyprowadzone na zewnątrz na strefę relaxu tworzą niepowtarzalny klimat wesel o charakterze bliskim natury, rustykalnym, sielskim a nawet boho. Częstym zastosowaniem jest łączenie tych dwóch rodzajów oświetlenia umieszczając na strefą taneczną i w chilloucie sznury z żarówkami, natomiast w części zasiadanej kryształowe żyrandole.

KLIMATYZACJA I OGRZEWANIE:

Jeżeli obawiasz się, że podczas przyjęcia będzie za zimno lub za ciepło w hali namiotowej, my mamy na to rozwiązanie. Stosujemy urządzenia, które dostosowujemy do zmieniających się warunków pogodowych na zewnątrz. Wdmuchiwane powietrze do hali jest odpowiednio podgrzewane lub schładzane. Nie straszne są nam ujemne temperatury czy żar tropików. Rodzaje i ilości urządzeń dostosowywane są do wielkości namiotu, jego powierzchni, rodzaju poszycia oraz ilości gości.

ELEMENTY DODATKOWE:

Materiały dekoracyjne na ścianach i suficie czyli draperia oraz podsufitka , podest sceniczny, dowolny kolor wygładziny, 3 rodzaje podłóg hal namiotowych, transparentne ściany i dachy. Jest w czym wybierać. Pokaż nam Twoje inspiracje a my zajmiemy się doborem wszystkich dodatkowych elementów wyposażenia hali namiotowej na wesele w plenerze.